Człowiek i Prawdziwe Życie

{lang: 'pl'}

Proste szczęście
(autor http://www.flickr.com/photos/vincepal/)

Spotkanie, motywacja

To jest krótka opowieść o spotkaniu z pewnym człowiekiem. Moim zdaniem w pełni zasługującym na opisanie. 100% pozytywnej motywacji. Długo po spotkaniu z nim miałem pełną głowę. Super motywacja.

Człowiek z daleka raczej odstraszający. Spotkałem go po raz drugi w życiu kilka dni temu. Miejsce spotkania to stacja paliw w Tarnobrzegu. Dokładniej przy wylocie na ‚dwupasmówkę’ w kierunku Dębicy, biegnącą wzdłuż Wisły. Mieszkańcy i bywalcy z pewnością wiedzą.

Ponownie w tym samym miejscu

Jadąc zatrzymałem się na chwilę na przywołanej stacji. Kawał drogi już za mną, ale jeszcze większy przede mną. Postój z przymusu, bo trzeba coś wyjąć z bagażnika, bo ktoś musi na chwilkę wysiąść. Standard. Podjechałem na upatrzone miejsce, delikatnie zatrzymuje samochód. Miałem nadzieję, że jedna z osób(-ek) podróżujących z tyłu się nie obudzi, jednak… . Tym bardziej, że kilkadziesiąt sekund po zatrzymaniu (może kilkanaście) zauważyłem podchodzącego od przodu mężczyznę. Popatrzył na tablicę rejestracyjną i mówi (niestety dość donośnym głosem, który zburzył nadzieję na nieobudzenie).
„Oj z daleka jak widzę”.
Z racji całej sytuacji moje ciśnienie lekko wzrosło. Jednak szybko przypomniałem sobie, że kiedyś spotkałem tego człowieka. W tym samym miejscu i w podobnych okolicznościach. Ten sam, z brodą i wąsami, z butelką w jednej i ściereczką w drugiej ręce. W nieco przybrudzonej koszuli z długim rękawem.
Przypomniałem sobie, że wtedy, poprzednim razem chwilę rozmawialiśmy. Minęło kilka lat, a jednak sporo zapamiętałem. Poziom rozmowy urzekł mnie wtedy. Z niektórymi osobami bardzo łatwo nawiązujemy kontakt z innymi trudniej. Jak mawia mój znajomy ‚tacy ludzie należą do naszego sortu’. Z Nim rozmawiało mi się wyjątkowo dobrze. Tym razem było identycznie.

„Oj z daleka jak widzę. Może Pan sobie życzy umyć szyby? Robię to bardzo dobrze. Od razu zajmę się lusterkami, reflektorami i tylnymi światłami.”

Chwila zastanowienia, ale wspomnienia prawie natychmiast pozwoliły podjąć decyzję. „Tak, proszę.” Od razu poszukałem odpowiedniej kwoty. Na szczęście nie było z tym problemu.

Motywacja i sens życia

Jego historia, którą usłyszałem poprzednim razem była mało radosna. Wręcz przygnębiająca. Człowiek mieszkający w swoim mieście. Pracujący w jednej z dużych firm. Wszystko toczy się spokojnym rytmem. Aż do czasu. Zmiany u pracodawcy, zwolnienia i nasz bohater traci pracę. Wielu, może Ty też pomyśli, co to za problem, poszuka innej. Jednak każdy, kto zna specyfikę mniejszych miast wie, że to nie jest takie proste. Tym bardziej, gdy się ma (na moje oko) ponad 50 lat.

Strata pracy, strata podstawowego źródła utrzymania. I co dalej. Podejrzewam, że większa część osób siądzie i będzie się zamartwiać. Ale nie nasz bohater. Ten człowiek wziął sprawy w swoje ręce. Tak jak potrafił i z uśmiechem. Podkreślę jeszcze raz: z uśmiechem. Wymyślił, że może zaoferować swoje usługi jako osoba myjąca szyby na pobliskiej stacji benzynowej. Podjął próbę wykorzystania istniejących możliwości.

Czasem można spotkać na skrzyżowaniach (np. w Krakowie) dość natrętnych ludzi usiłujących wymusić opłatę za naprędce umyte szyby (czasu jest tyle ile pali się czerwone światło). Mój bohater nikogo takiego nie przypomina. Od pierwszej chwili wzbudza (moje wzbudził natychmiast) zaufanie. Bez natręctwa, spokojnie i dokładnie. Z radością w oczach.

Jak się motywować

Brakuje mi słów, aby wyrazić to co czułem po spotkaniu z Nim. Tak jakby ktoś mnie napompował pozytywną energię. Zero narzekania, jęczenia, roszczeń. Człowiek posiadający świetny system motywacyjny, sam będący motywatorem dla innych. Dla mnie absolutnie fantastyczne wrażenie.

Jeżeli będziesz przejeżdżał przez Tarnobrzeg to szczerze polecam wspomnianą stację. Może spotkasz tego człowieka. Zachęcam wtedy nie wahaj się. We mnie zostało dużo więcej niż mnie kosztowało pieniędzy i czasu.

VN:F [1.9.10_1130]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.10_1130]
Rating: +2 (from 2 votes)
{lang: 'pl'}

Brak podobnych wpisów.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Sorry, no posts matched your criteria.